test

QR-code dessert

Gasten van landhuishotel De Bloemenbeek in De Lutte kunnen voortaan ook een eetbare qr-code voorgeschoteld krijgen.

De innovatie is mede bedacht door chef Lars van Galen. "Gasten krijgen een qr-dessert gepresenteerd met daarop een eetbare qr-code. Als ze deze scannen krijgen ze het recept van het gerecht te lezen."

Van Galen wil hiermee zijn gasten verrassen, zodat zij het gekozen dessert thuis nog eens kunnen maken. Tevens kunnen zij dit delen met hun vrienden op Twitter en Facebook.

> Klik hier om verder te gaan
test

Facebook-game om 50.000 nieuwe medewerkers te vinden

Hotelbedrijf Marriott lanceerde begin juni een Facebook-game om tegen eind dit jaar 50.000 nieuwe medewerkers aan te werven. De deelnemers moeten de keuken van een virtueel restaurant runnen, van de aankoop van ingrediënten tot het materiaal- en personeelsbeheer en de klantendienst. Het spel is beschikbaar in het Engels, Frans, Spaans, Arabisch en Chinees. Social gaming is in, zoveel is duidelijk. Sociale netwerken en het internet lenen zich immers perfect tot
zulke realityproeven. Het is ook een ideaal kanaal om generatie y te bereiken en te prikkelen.

> Klik hier om verder te gaan
test

Hotels op facebook, begin offline

Offline beginnen, niet uitbesteden en directe reserveringen. Dat zijn de 3 wegen die hotels op sociale media moeten volgen.

Dat schrijft althans Hotelierfocus. Op sociale media worden vaak de woorden dialoog en cocreatie gebezigd. Sociale media zouden ideaal zijn om de dialoog aan te gaan met de gast of met de gast te cocreëren. Die 2 dingen moeten echter allereerst worden aangegaan in het echte leven.

> Klik hier om verder te gaan
test

Nieuwe manieren om goed personeel te vinden

Vincent Florizoone, chef-eigenaar van het Nieuwpoortse restaurant Grand Cabaret, beroept zicht tot de sociale media als Facebook en YouTube om de jonge mensene te bereiken. Nu het hoogseizoen is aan de kust, hoopt hij met een persoonlijke videoboodschap bekwaam keukenpersoneel te vinden.
De horeca in Zuid-West-Vlaanderen kampt met een tekort aan goed personeel. Om daar iets aan te doen, startte Nic Vanderbeeken de Facebookgroep 'Horeca regio West-Vlaanderen'. Kort daarop werd ook reeds de Facebookgroep 'Horeca regio Oost-Vlaanderen' reeds opgestart. 

> Klik hier om verder te gaan