
Drank trends 2012
Ieder jaar opnieuw ontstaat zo halverwege de lente wat rumoer. Strandtenten openen hun deuren, de terrassen gaan naar buiten en de zomerkaart wordt gemaakt. Wat wordt het zomerdrankje van dit seizoen? Wij wagen ons niet direct aan een voorspelling, maar zetten wel de belangrijkste trends in dranken voor je op een rij.
Bron: Food Inspiration brings you Liquid Inspiration.

Bezoeken aan Belgische horeca sterk onder druk in eerste kwartaal van 2012
Terwijl de Belgische economie opnieuw een beetje groeit, is in het eerste kwartaal van 2012 de druk op het aantal bezoeken en de besteding aan eten en drinken in het Belgische buitenshuiskanaal, opnieuw groter geworden.
Na het bijzonder sterke laatste kwartaal van 2011, is de besteding nu opnieuw stilgevallen. Het aantal bezoeken daalde zelfs fors.
(Bron: Foodstep)
> Klik hier om verder te gaan
Stickers tonen dienstverlening horeca
In welke horecazaken kan je terecht als vegetariër, jonge moeder of persoon met een beperking? In Leuven wordt dat voortaan duidelijk in een oogwenk. Het stadsbestuur heeft stickers met pictogrammen opgemaakt die de zaken aan hun raam kunnen hangen.
In totaal werden er zeven stickers met pictorgrammen opgemaakt. Die maken duidelijk of je in de zaak luiers kan verversen, borstvoeding kan geven, ook vegetarisch kan eten, of kinderen en dieren er welkom zijn en of er een gemakkelijke toegang en een aangepast toilet voor rolstoelgebruikers aanwezig is.

Motieven en meerwaarde van opleiden onder leerbedrijven
In het kader van de prijsuitreiking van de wedstrijd "Beste Leerbedrijf van Nederland" werd onderzoek verricht onder bedrijven die in de afgelopen jaren door de Kenniscentra zijn genomineerd als beste leerbedrijf. Het gaat om een groep bedrijven die bewust bezig is met leerlingen opleiden.
Doel van het onderzoek is een beeld krijgen van de motieven van leerbedrijven en de meerwaarde van leerlingen opleiden voor het bedrijf. Een greep uit de resultaten:
Redenen om leerbedrijf te zijn:
> Klik hier om verder te gaan
Black Box Website
De horecasector staat voor één van de grootste uitdagingen uit zijn bestaan. De verplichting om een geregistreerde kassa met blackbox te gebruiken, zal de manier van werken in onze sector ingrijpend en definitief veranderen. Vele ondernemers blijven zitten met vele vragen en weten niet hoe het nu verder moet.
Via volgende website probeert Horeca Vlaanderen je volledig op de hoogte te houden van alles wat de kassa met zich meebrengt. Neem regelmatig een kijkje en blijf zo op de hoogte van wat er hierrond leeft!
> Klik hier om verder te gaan
Combi Italiaanse wijn en boekenbar
De combi koffiehuis-boekenwinkel kenden we al, maar een wijnbar annex cultuurwinkel? Om dat te bedenken moet je een Italiaan zijn. Het concept van de boekenbar Piola.Libri is gedurfd: een winkel die exclusief Italiaanse boeken en films verkoopt, in een oenotheek waar authentieke Italiaanse snacks worden opgediend. In de Europese wijk, natuurlijk.
> Klik hier om verder te gaan
Pop-up Winterbar Bodega
De eerste en hotste pop-up Winterbar in België.
Vanaf 5 januari tot aan de start van de krokus/ski-vakantie.
Bodega Winterbar is een luxueuze plek met een warm en gezellig restaurant.
Daarnaast geeft de binnen/buitenbar een ongedwongen open gevoel dankzij het prachtige zicht op de schelde aan de Waagnatie.
Bodega Winterbar staat voor gezellig samenzijn:
trefwoorden zijn glühwein, jenever, vuurkorven, erwtensoep, raclette, fondue,...

Hippe espressobars duiken overal op in Belgische steden
Een wit kopje op een schoteltje. Slappe koffie, een mignonette van Côte d'or, suiker en een Nutroma-melkje. Eventueel een koekje. Zo kent de Belg zijn koffie. Maar nu schieten overal hippe espressobars als paddestoelen uit de grond. En daar wordt een heel ander soort zwart goud uit de machines geperst.
> Klik hier om verder te gaan
Horeca en flexkantoren winnen terrein als werkplek
U ziet ze zitten in wegrestaurants, lunchcafe’s, hotellobby’s en zelfs bij de McDonald’s. "Hier hebben ze gratis WIFI en de koffie smaakt goed," zegt Chantal Velzen, organisatieadviseuze die regelmatig vanuit de CoffeeCompany werkt. Een groeiend aantal zzp-ers, maar ook zakelijke professionals gebruikt een ‘derde werkplek’ als alternatief voor het werken thuis of op kantoor. Flexkantoren spelen op deze trend in door het aanbieden van een kant-en-klaar kantoor voor een dag. "
> Klik hier om verder te gaan
Nieuwe trend: na de zomerbar, de winterbar
De Bodega-winterbar moet het stijlvollere zusje worden van de wat alternatievere winterbar in Park Spoor Noord te Antwerpen. De Bodega komt waar afgelopen 'zomer' de Bocadero lag.
> Klik hier om verder te gaan- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »
