Kwaliteit van de arbeid van kamermeisjes 2011
In dit onderzoek plaatst Guidea een horecaberoep dat zich vooral achter de schermen afspeelt in de kijker.
Een greep uit de resultaten:
- Zes op tien Vlaamse hotels laat de housekeeping over aan kamermeisjes in vast dienstverband, in drie op tien hotels doet de hoteleigenaar de kamer zelf.
- Vijf op tien kamermeisjes werkt deeltijds.
- De job als kamermeisje krijgt een lage status toebedeeld.
- De job wordt als fysiek zwaar en inspannend ervaren. Sommigen ervaren hun job als stresserend.
- De tijd om te poetsen wordt globaal genomen realistisch ingeschat waardoor de werkdruk in het algemeen meevalt.
- De taken zijn bepaald, maar veelal niet vastgelegd.
- Naar werkmethode en standaard werkprocedures is nog een grote weg af te leggen.
- De relatie tussen kamermeisjes onderling is vaak goed. De samenwerking en communicatie met externe werkkrachten en receptie verloopt veelal minder vlot.
- De relatie met directe verantwoordelijke ervaren de kamermeisjes positief, maar verloopt vooral in de kleinere hotels weinig gestructureerd.
- Hoteleigenaars en HR verantwoordelijken zijn zich onvoldoende bewust van de nood aan een uitgebouwd personeelsbeleid, opleiding en doorgroeimogelijkheden voor kamermeisjes.
Lees hieronder meer in het rapport.
-
Kwaliteit van de arbeid van kamermeisjes - Eindrapport
-
Kwaliteit van de arbeid van kamermeisjes - Samenvatting
